Mokslas apie hialurono rūgštį

Kas tai?

Aistė Pupiūtė

Taikomosios chemijos magistrė(kosmetika), doktorantė

Naujos kartos kosmetikos ekspertė, naujų formulių kūrėja, kosmetikos vizionierė

Hialurono rūgštis – tai linijinis glikozaminoglikanas, natūraliai randamas žmogaus virkštelėje, periodonto raiščiuose, dantenose, akies stiklakūnyje, sinoviniame skystyje bei odoje. Esant fiziologiniam pH hialurono rūgštis sudaro druskas, paprastai vadinamas hialuronatais.

Hialurono rūgštis yra svarbus tarpląstelinio ląstelių užpildo komponentas, atsakingas už vandens molekulių sulaikymą, ląstelių diferenciaciją ir proliferaciją. Kartu su kolagenu ir elastinu, ji taip pat padeda palaikyti odos elastingumą ir stangrumą.

Hialurono rūgšties kiekis odoje su amžiumi sparčiai mažėja, todėl oda pradeda sausėti ir formuojasi raukšlės. Vartodami hialurono rūgštį ar naudodami kosmetikos gaminius, kurių sudėtyje yra hialurono rūgšties, galime padidinti drėgmės kiekį odoje ir sumažinti senėjimo požymius.

Kaip tai veikia?

Viena hialurono rūgšties molekulė geba pritraukti iki 1000 kartų daugiau vandens molekulių, tokiu būdu sudarant apsauginį barjerą ir tuo pačiu užtikrinant ilgalaikį odos drėkinimą. Hialurono rūgštis yra skirtingos molekulinės masės, dėl kurios priklauso ir jos poveikis odai:

  • Didelės molekulinės masės hialurono rūgštis – suformuoja plėvelę ant odos paviršiaus, sudrėkina odą ir padidina jos elastingumą bei stangrumą.
  • Vidutinės molekulinės masės hialurono rūgštis – efektyviai drėkina odą, sukuria matomo putlumo efektą, atkuria odos tonusą, sumažina raukšlių gylį ir plotį.
  • Mažos molekulinės masės hialurono rūgštis – užtikrina vandens sulaikymą jungiamajame odos audinyje. Oda tampa stangresnė, elastingesnė ir sumažėja raukšlių.

Kosmetikos gaminiai, kurių sudėtyje yra hialurono rūgšties, gaivina, stangrina, regeneruoja odą ir neleidžia jai išsausėti.

Hialurono rūgštis BIOUS® odos priežiūros priemonėse

Norint užtikrinti ilgalaikį ir intensyvų drėkinamąjį poveikį, svarbu derinti skirtingų molekulinių masių hialurono rūgštį.  Bious® Anti-Aging Regenerating Face Cream ir BIOUS® Anti-Aging Face Serum, Booster produktų sudėtyse yra vidutinės (HySilk®) ir didelės (natrio hialuronato milteliai 1,6 mln Da) molekulinės masės hialurono rūgšties. Toks derinys didina odos drėgmės kiekį, pagerina odos elastingumą ir stangrumą bei mažina raukšles.