Serumų vaidmuo odos priežiūroje

Deimantė Narauskaitė

Medicininės chemijos magistrė

Funkcinės kosmetikos ingredientų ekspertė, naujų kosmetikos gaminių išradėja, kosmetikos vizionierė

Kas yra serumas?

Serumai – tai vieni iš labiausiai koncentruotų ir veiksmingiausių odos priežiūros produktų, aprūpinantys odą vitaminais, antioksidantais ir kitomis veikliosiomis medžiagomis. Dėl koncentruotos priemonės sudėties, serumų įtraukimas į odos peržiūros rutiną leidžia tikėtis greito pastebimo poveikio.

Kuo serumas skiriasi nuo kremo?

Skirtingai nuo kremų, serumai dažniausiai yra vandens pagrindu pagaminti produktai, kurių sudėtyje nėra aliejų ar vaškų, blokuojančių mažesnių aktyvių molekulių patekimą į odą. Paprastai kremų teikiama nauda pastebima ilgalaikėje perspektyvoje, tuo tarpu serumų nauda pastebima iš karto, dėl aukštos juose esančių veikliųjų medžiagų koncentracijos. Kremai maitina odą veikdami išorinius odos sluoksnius, o serumai – perneša veikliąsias medžiagas į gilesnius odos sluoksnius. Tačiau efektyviausių ilgalaikių rezultatų pasiekiama naudojant abiejų priemonių derinį – tuomet, kremai apsaugo odą nuo išorinių veiksnių, o serumai sprendžia gilesnes odos problemas.

Ar visi serumai skysti?

Dažniausiai serumai formuluojami kaip įvairios klampos skysčiai, tačiau naujos kartos serumai (pavyzdžiui, Bious serumas) paprastai būna skystos konsistencijos tik su minimaliu tirštiklių kiekiu. Dauguma tirštiklių gali sudaryti nepageidaujamus kompleksus su veikliosiomis medžiagomis ir taip sumažinti jų efektyvumą, todėl minimizuojant tirštiklio kiekį užtikrinamas optimalus veikliųjų medžiagų poveikis.

Kokia yra serumų nauda?

Serumai aprūpina odą vitaminais ir aktyviosiomis medžiagomis, sukeliančiomis įvairius teigiamus efektus. Serumai skirti spręsti tam tikras odos problemas, todėl priklausomai nuo priemonės paskirties, jų sukeliamas poveikis gali būti itin platus ir apimti odos drėgmės, tonuso, stangrumo ir tekstūros gerinimą, raukšlių lyginimą, dėmelių šviesinimą ir sausos odos maitinimą. Kokiomis savybėmis pasižymės serumas, priklausys nuo jo sudėtyje esančių bioaktyvių komponentų. Bendruoju atveju serumą į savo veido odos priežiūros rutiną rekomenduojama įtraukti, jei oda atrodo sausa, blyški ar stokojanti spindesio, jei pastebėjote odos tono pokyčius arba raukšlių atsiradimą. Kaip kosmetikos priemonės serumai vertinami, nes padeda apsaugoti odą nuo aplinkos poveikio bei koreguoti odos problemas.

BIOUS ANTI-AGING FACE SERUM, BOOSTER yra sukurtas papildyti odą vitaminais ir antioksidantais, atkuriančiais odos elastingumą, stangrumą bei jaunatviškumą. Serumas skirtas naudoti kaip prevencinė priemonė siekiant sumažinti senėjimo požymius.